Corocznie 21 marca, czyli w Pierwszy Dzień Wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji.

 W dzisiejszych czasach jesteśmy zagonieni, zapracowani i przygnębieni różnymi problemami, z którymi każdy z nas musi radzić sobie każdego dnia. Wszystko to sprawia, że trudno patrzeć na świat przez różowe okulary i oderwać się od codziennych zmartwień i trosk. Warto jednak, choć na chwilę, zatrzymać się, spojrzeć z innej perspektywy, docenić tych, którzy są obok, toczące się życie, w którym zawsze po deszczu wychodzi słońce, piękno otaczającego nas świata, bo mamy przecież wiosnę - czas nadziei i odrodzenia.

Światowy Dzień Poezji został zainicjowany przez UNESCO w 1999 roku. Głównym miejscem obchodów tego dnia jest Paryż, ale na całym świecie odbywają się wydarzenia propagujące czytanie, pisanie i publikowanie poezji zarówno rodzimej jak i zagranicznej.  Również w naszej szkole obchodzimy to wspaniałe święto. Choć zdajemy sobie sprawę, że nie każdy lubi czytać poezję, to chcemy Państwa zachęcić do zapoznania się wierszami wybranymi przez naszych uczniów. Wystarczy tylko chwila, aby oderwać się od codziennych spraw i przenieść w inny, piękniejszy świat. Przeczytajcie, prosimy, któryś z wierszy, pozwólcie sobie na chwilę refleksji, zadumy i zachwytu, a może sięgniecie po więcej? 

 

Zapraszamy do naszej szkoły. Każdy może wziąć ze sobą wiersz.

Na spacerze w wiosennym słońcu, w domu i w autobusie czytajmy poezję!

Bogumiła Banasiak- Zejdel i Katarzyna Grodecka

wraz z uczniami klasy 4a i 6b

 

 

W dniu 21 marca uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki z okazji Światowego Dnia Poezji. Corocznie dzień ten obchodzony jest 21 marca, święto zostało zainicjowane przez UNESCO w 1999 roku. W tym dniu odbywają się różne wydarzenia poetyckie. Celem jest popularyzacja wydarzeń literackich rodzimej poezji i zagranicznej. Z tej okazji uczniowie klasy 3a przygotowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”. A w prezencie otrzymali od pani Jadzi Rosłoniec, szkolnej bibliotekarki piękne wiersze w języku polskim i ukraińskim.

Wychowawca klasy 3a

Ewa Kacprzak