Strażak to jeden z najbardziej pożądanych zawodów na świecie. Iluż to chłopców marzy o tym by być dzielnym strażakiem, który w pełnym rynsztunku ratuje ludzi z różnych opresji!

Trudno się im dziwić, wszak to zawód superbohaterów, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Marzenia taty Bartka się spełniły, odwiedził nas jako prawdziwy strażak i podzielił się tajnikami tego super zawodu.

Dnia 07.03.2022 r. w klasie 2b był mój tata pokazując swój zawód - strażak. Pokazał krótki filmik przedstawiający pirolizę, czyli rozkład materiałów palnych na frakcję lotną, ubranie strażackie (nomex, strój koszarowy, hełm i kominiarkę), wąż strażacki (20 m), prądownicę, maskę i butlę powietrzną oraz czujnik bezruchu (który, jeśli się nie będzie ruszać przez 20 sekund, zacznie piszczeć).

Nie możemy się już doczekać, kiedy pojedziemy do remizy!

Bartek Kubera klasa II b