Dzięki sfinansowaniu przez fundację mBanku w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły realizowany jest projekt „Rosnę z matematyką” pt. "Matematyka oknem na świat". 

Kolejne, czwarte już spotkanie, odbyło się pod hasłem “Matematyka - Królowa Nauk”.   Naszym zwyczajem powitalnym stało się wspólne odśpiewanie naszej projektowej piosenki pt.: „Proste figury geometryczne”. 

Następnie odbyła się emocjonująca dyskusja, przekonująca uczestników, że matematyka jest wokół nas i na każdym kroku się z nią spotykamy.  

Jak przystało na prawdziwą królową, musi ona wyróżniać się strojem. Królowa nie ubiera się w sklepach sieciowych, należy więc zaprojektować jej suknię.  Dzieci zostały podzielone na grupy i z wcześniej przygotowanych figur geometrycznych zaprojektowały suknię, uwzględniając omawianą wcześniej harmonię i rytmy. 

Emocji było co niemiara! A efekt?  Sami zobaczcie!

Zofia Kaszycka