"Jeśli ma się rozwijać wyobraźnia dziecka, trzeba jej dać czymś się karmić"
M.Mead
 
Może więc SZTUKA?
Wychowanie przez sztukę ma ogromny wpływ na rozwój młodego człowieka. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele uczy obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat. Sztuka nie tylko rozwija wyobraźnię, ale dzięki swoim wartościom wzbogaca osobowość, wyrabia smak estetyczny, przybliża kulturę oraz uczy tolerancji na odmienność interpretacji.

 

A może by tak zostać artystą ? Tworzyć własne, niepowtarzalne prace? Tego wyzwania podjęli się uczniowie oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, tworząc abstrakcje geometryczne. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu "Rosnę z matematyką" pt. „Matematyka oknem na świat”, współfinansowanym przez fundację mBanku.

Abstrakcje geometryczne są to obrazy, w których tematem przewodnim są figury. Obok nich ogromna rolę odgrywają kolory. Gdy dorzucimy do tego dziecięcą wyobraźnie, powstają wspaniałe arcydzieła. Jest to kolejne twórcze działanie, którego efekty możemy podziwiać!

Czyż geometria nie jest piękna?!

Renata Mazur