Pierwszego kwietnia klasy drugie pojechały na wycieczkę do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na zajęcia edukacyjne.

Podczas zajęć uczniowie zastanawiali się nad znaczeniem ważnych i powszechnie używanych pojęć, takich jak: ojczyzna, patriotyzm, symbol narodowy, poznali historię rodziny Piłsudskich i małego Ziuka, który wyrósł na jednego z najważniejszych polskich bohaterów. Ponadto przyjrzeli się pracy rysownika- twórcy komiksu historycznego. Dzieci dowiedziały się czym jest komiks historyczny i jakich błędów należy unikać przy ich tworzeniu oraz w jaki sposób zaprojektować planszę komiksową, tak aby była ona czytelna dla odbiorcy. To była kolejna wycieczka, w której elementy zabawy i wzbudzenie ciekawości zaowocowały nową wiedzą drugoklasistów.

 

                                                                                     Anna Pawlikowska

                                                                                     Anna Porzezińska