Ruszyły zapisy na Biegi Dzieci rozgrywane w ramach imprezy 1MILA!

To jedyna taka impreza biegowa, na której każdy – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania - może poczuć się jak lekkoatleta i odkryć magię biegania po bieżni!

Już 5 czerwca na stadionie AWF Warszawa odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów - 1MILA – mityng lekki i atletyczny. W jej ramach rozegrane zostaną także bezpłatne Biegi Dzieci. Młodzi biegacze w wieku od 3 do 15 lat będą rywalizowali na dystansach 100m, 400m i 800m
(w zależności wieku). Każdy zawodnik otrzyma fantastyczny pakiet startowy: worek sportowy, numer startowy, wodę i zdrową przekąskę. Jednak to nie wszystko! Na mecie każdy uczestnik Biegów Dzieci otrzyma także pamiątkowy medal!

- To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może spróbować swoich sił na bieżni i poczuć się jak zawodowy biegacz! Każdy jest imiennie wyczytywany na start swojej serii, jest profesjonalny komentarz, profesjonalny pomiar czasu, a tak głośnego dopingu kibiców zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi lekkoatleta Marcin Lewandowski, Olimpijczyk, rekordzista Polski w biegu na milę i ambasador 1MILI.  - To wspaniałe, że możemy uczyć młode pokolenie sportowej rywalizacji!

Udział w Biegach Dzieci jest całkowicie bezpłatny. Przy rejestracji jest dobrowolna możliwość charytatywnego wsparcia Programu „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch. Wpłacane cegiełki w całości zostaną przekazane na Program „Wybiegaj w Przyszłość”, w ramach którego fundowane są stypendia sportowe dla młodych biegaczy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz organizowane są bezpłatne warsztaty edukacyjne dla młodych sportowców!

Poza biegami dla dzieci i młodzieży, w ramach imprezy rozegrane zostaną także biegi dla dorosłych na dystansach: 5km, 1 mili (1609m) oraz sztafet 4x400m. Ale na bieganiu się nie skończy! Dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje! Tuż obok stadionu stanie otwarta strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko zabaw dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami (fizjoterapeutami, dietetykami, psychologami sportu, itp.). Spotkania będą poprzeplatane konkursami z nagrodami!

Zapisy trwają do 1 czerwca lub do wyczerpania limitów! Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/warszawa/nasze-biegi/biegi-dzieci/

Zapisy odbywają się przez stronę: https://zapisy.sts-timing.pl/720/strona/

 

1MILA – mityng lekki i atletyczny to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, popularyzująca bieganie na bieżni. Odbywa się na stadionie, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W ramach imprezy odbywają się
4 konkurencje: 1 Mila (1609m), Sztafety 4x400m, Biegi Dzieci (100m, 400m, 800m) i nowość - Lekka Piątka (5km). Kupując pakiet na dowolną z nich, można wesprzeć Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” dla młodych, zdolnych sportowców. Ambasadorami imprezy są wybitni lekkoatleci: Joanna Jóźwik, Marcin Lewandowski i Bartosz Olszewski. W tym roku imprezy z cyklu 1MILA odbędą się: 5 czerwca w Warszawie i 25 września w Poznaniu.

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami imprezy są: Żabka, Garmin oraz Oshee. Projekt wspierają: Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany i AWF Warszawa. Patronami medialnymi imprezy są: Kanał Sportowy oraz TVP Sport.

Więcej informacji na www.1mila.pl. Śledźcie nas też na Facebooku oraz Instagramie!