Na ostatnich zajęciach w przedszkolnych oddziałach 0A i 0B naszej szkoły dzieci po raz kolejny działały w świecie sztuki - były artystami.

 Zrobiły geometryczne portrety. Wykonały to w sposób losowy, czyli za pomocą gry z kostką i tabelą. Zainspirowaliśmy się wielkim hiszpańskim artystą, Pablem Picasso. Dzieci poznały sztukę zwaną kubizmem i dzieła tego wybitnego artysty. Wykonując prace, dzieci wykorzystały figury geometryczne w nietypowy sposób.

Sztuka geometryczna sprawiła nie lada przyjemności i zostawiła oryginalne arcydzieła.

Zajęcia realizowane są w ramach programu Rosnę z matematyką pt. "Matematyka oknem na świat". Jest to autorski projekt nauczycieli z naszej szkoły, który jest finansowany przez Fundację mBanku. Projekt prowadzą: Renata Mazur, Zofia Kaszycka oraz Paulina Pawlukiewicz z pomocą Olgi Karmowskiej.

Renata Mazur