W czerwcowy, słoneczny piątek pozytywną energią naładowaliśmy akumulatory, aby z uśmiechem pokonać trudy ostatnich dni przed zakończeniem roku szkolnego.

Festyn rodzinny pod hasłem: „Jestem ECO, jestem COOL” to wydarzenie, które pokazało, że Szkoła Podstawowa nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie to naprawdę szkoła z sercem, w której pielęgnujemy relacje, tworzymy pozytywną atmosferę opartą na dialogu, zaufaniu, sympatii, szacunku, a przede wszystkim budujemy wspólnotę- uczniów, absolwentów, rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i kreujemy takie środowisko edukacyjne, które każdemu umożliwia osiąganie sukcesów na miarę jego możliwości. Szkolny piknik rodzinny był okazją do miłych spotkań, spontanicznych rozmów, wymiany uśmiechów i ciepłych słów. Pozwolił zapomnieć o trudnym, dla nas wszystkich, czasie pandemii i niepokojach związanych z aktualną sytuacją na świecie. Udowodnił, że każdy z nas jest bardzo ważnym elementem tej szkolnej układanki. Uczniowskie występy zabrały nas w zupełnie inną, kolorową, radosną rzeczywistość dziecięcej wyobraźni, dziecięcych pasji, talentów i zainteresowań. Kawiarenka, grill, wata cukrowa, klasowe stoiska tematyczne- bomba kwiatowa, książkowy second hand, malowanie twarzy i glinianych figurek, eksperymenty fizyczne, zmagania sportowe, konkursy, quizy, śmieszne fotki, stoisko ukraińskie- trudno wymienić wszystko, co zostało przygotowane przez uczniów, rodziców, nauczycieli.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich tych, którzy choć odrobinę zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie naszej imprezy. Dziękujemy Radzie Rodziców, Rodzicom pomagającym w kawiarence, przy grillu, wacie cukrowej oraz przy stoiskach klasowych. Dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie występów i atrakcji towarzyszących. Dziękujemy Uczniom za dostarczenie nam tylu emocji. Dziękujemy Pracownikom administracji i obsługi. Dziękujemy Pani Doktor Marii Karolak za opiekę medyczną i prowadzenie profilaktyki zdrowotnej. Dziękujemy Panu Tomaszowi Kicińskiemu za pomoc w nagłośnieniu występów. Dziękujemy Pracownikom Biblioteki Publicznej dzielnicy Wesoła oraz Domu Kultury dzielnicy Wesoła za uatrakcyjnienie naszej imprezy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy odwiedzili nas tego popołudnia.

 

Specjalne podziękowania należą się naszym darczyńcom:

1. Buchała Beata. Sklep Spożywczy, Praskiego Pułku 16, Wesoła

2. Cukiernia Babeczki, Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

3. Piekarnia Putka z Zielonej

 

Razem możemy naprawdę wiele, a budowanie wspólnoty, tworzenie więzi w naszej małej społeczności to proces, któremu sprzyjają takie właśnie spotkania.

Nie wiemy, co powiedzą na to nasi matematycy, ale 3 czerwca udowodniliśmy, że dzieląc radość, niepoliczalnie ją mnożymy, a sumując procent zaangażowania uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i dyrekcji za każdym razem wynik przekracza 100%. Takie matematyczne anomalie tylko w SP 171! Jesteśmy po prostu COOL!

Katarzyna Grodecka