Wszyscy, w komplecie, zadowoleni, opaleni, wypoczęci, z głowami pełnymi pomysłów, z nadzieją, z niecierpliwym oczekiwaniem na pierwsze spotkania z koleżankami, kolegami, wychowawcami, nauczycielami rozpoczęliśmy 1 września nowy rok szkolny.

W tym roku naszym działaniom będzie przyświecać hasło „Prawda, dobro i piękno podstawą ludzkiej dojrzałości”. To wyjątkowy rok, ponieważ już od stycznia zaczniemy przygotowania do 85. urodzin naszej szkoły. 1 września 1938 r. w prowizorycznym, drewnianym budynku przy ulicy Chodkiewicza zabrzmiał pierwszy dzwonek, odbyła się uroczystość poświęcenia szkoły i nadania jej imienia Stanisława Staszica. Trudno uwierzyć w to, że SP 171 będzie obchodziła taki jubileusz, że to już babcia, a nawet prababcia! Przecież z roku na rok jest coraz młodsza, ładniejsza i nowocześniejsza. Z radością powitaliśmy w naszym gronie nowych uczniów i nowych nauczycieli. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie życzenia, którymi obdarował nas dyrektor szkoły pan Krzysztof Rek podczas uroczystego spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami, że w przyjaznej, życzliwej atmosferze będziemy rozwijać nasze umiejętności, zdobywać wiedzę, przeżywać wspaniałe przygody, spełniać marzenia i osiągać sukcesy. Wszyscy możemy przyczynić się do tego, żeby to był dobry rok!

 

Katarzyna Grodecka