W dniu 8 października 2019 r. w Zespole Szkół im. Piotra Wysockiego w Warszawie Prezes Zarządu Głównego TPW pani Renata Marut wręczyła Certyfikaty I, II i III stopnia 32 placówkom oświatowym, które realizowały w roku szkolnym 2018/2019 działania „varsavianistyczne”.

Szkoła Podstawowa nr 171 otrzymała certyfikat III stopnia bezterminowo i stała się Ośrodkiem Edukacji Varsavianistycznej. Certyfikaty varsavianistyczne są już od wielu lat przyznawane placówkom oświatowym przez Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Celemprzedsięwzięcia jest wyróżnienie placówek oświatowych, które: upowszechniają wśród uczniów wiedzę o Warszawie, promują aktywność twórczą uczniów w poznawaniu Warszawy, integrują społeczność szkolną wokół działań na rzecz Stolicy, biorą udział w uroczystościach rocznicowych odbywających się w Warszawie oraz współpracują ze środowiskiem lokalnym i instytucjami działającymi na rzecz edukacji varsavianistycznej.

Ewa Kacprzak
Szkolny koordynator varsavianistycznej szkoły w SP 171