Tegoroczne rozpoczęcie roku jak zwykle było inne od poprzedniego, a to za sprawą naszych pierwszoklasistów, którzy pierwszy raz rozpoczęli z nami swoje szkolne życie. Niezwykle serdecznie witamy  najmłodszych kolegów i koleżanki w naszym  wczesnoszkolnym gronie.

Życzymy Wam sukcesów, uśmiechu oraz ciekawej podróży przez cały szkolny czas. Działania w pierwszym etapie edukacji skupione są na poznawaniu i doświadczaniu, dlatego zawsze chętnie dzieci uczą się poprzez zabawę. Taką okazję stwarzają nam  dni, kiedy szkolny czas płynie inaczej. 15 września już po raz kolejny nasza wczesnoszkolna społeczność obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.  Niepozorna historia o małej Vashti zainspirowała nas do wielu działań twórczych. Były  żarliwe  dyskusje o talentach, możliwościach i potencjale każdego z nas, twórcze działania, w trakcie których powstały przepiękne prace plastyczne oraz dużo śmiechu i dobrej zabawy. 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Była to bardzo dobra okazja do zachęcenia wszystkich do jedzenia tego pysznego i bogatego w składniki odżywcze owocu, a także zadbania o wyrobienie nawyku zdrowego jedzenia. Jednak był to czas wspaniałej zabawy. Uczniowie ubrani kolorowo, z jabłkowymi opaskami na głowach reklamowali i rozdawali pyszne, soczyste owoce. Uczniowie klasy 2 a przeprowadzili wywiady z pracownikami szkoły, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto jeść jabłka?. Były rozmowy, prezentacje, działania twórcze, których efekt możemy podziwiać na szkolnych korytarzach. Poza działaniami dla ducha były także działania skoncentrowane na doznaniach smakowych. Uczniowie przygotowali samodzielnie pyszne sałatki i surówki, których bohaterem było oczywiście jabłko. Nie zabrakło pysznej szarlotki przygotowanej przez nieocenionych i zaangażowanych rodziców. Dziękujemy, było pysznie:)

                                                                                                                                       Małgorzata Rysak

 

Wczesnoszkolny wrzesień
Wczesnoszkolny wrzesień
Wczesnoszkolny wrzesień1
Wczesnoszkolny wrzesień1
Wczesnoszkolny wrzesień3
Wczesnoszkolny wrzesień3
Wczesnoszkolny wrzesień4
Wczesnoszkolny wrzesień4
Wczesnoszkolny wrzesień5
Wczesnoszkolny wrzesień5
Wczesnoszkolny wrzesień6
Wczesnoszkolny wrzesień6
Wczesnoszkolny wrzesień7
Wczesnoszkolny wrzesień7
Wczesnoszkolny wrzesień8
Wczesnoszkolny wrzesień8
Wczesnoszkolny wrzesień9
Wczesnoszkolny wrzesień9
Wczesnoszkolny wrzesień10
Wczesnoszkolny wrzesień10
Wczesnoszkolny wrzesień11
Wczesnoszkolny wrzesień11
Wczesnoszkolny wrzesień12
Wczesnoszkolny wrzesień12
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12