W tym roku szkolnym, po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji ŚDTM. Wcześniej uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem obchodów.

Już od wtorku wszyscy świetnie bawili się tabliczką mnożenia. Każdy miał możliwość utrwalenia mnożenia i dzielenia liczb, gdyż na korytarzach szkoły rozwieszone zostały tematyczne plakaty i kolorowe kartki z tabliczką mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie ćwiczyli sprawność rachunkową i poznawali metody szybkiego liczenia pamięciowego.

6 października 2022 r. na pierwszej lekcji w klasach 3-7 odbyła się krótka kartkówka z tabliczki mnożenia i dzielenia w celu wyłonienia ARCYMISTRZÓW TABLICZKI MNOŻENIA.

Klasy ósme rozwiązywały quiz kahoot autorstwa Mai Trochonowicz z kl. 8a. Na drugiej lekcji na korytarzu szkolnym Komisje Egzaminacyjne sprawdzały umiejętność szybkiego orientowania się w tabliczce mnożenia. W ten sposób można było zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i uzyskać ocenę z matematyki, natomiast na trzeciej lekcji 3-osobowe grupy z klas 5-8 przystąpiły do rywalizacji o tytuł mistrzowskiej klasy, rozwiązując rebusy, krzyżówki i łamigłówki z tabliczką mnożenia w tle.

Tytuł Mistrzowskiej Klasy przypadł w udziale klasie 8c, a obchody ŚDTM jak zwykle wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji!

Kolejnym naszym działaniem były Patrole Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców Wesołej. Akcja cieszyła się aprobatą wśród egzaminowanych osób.

 

                                                                                                                                              Bożena Łuniewska

 

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Sp171Show Gallery