W dniach 23-28 kwietnia 13-osobowa grupa uczniów wzięła udział w projekcie językowo-edukacyjnym w Wielkiej Brytanii. Koordynatorką projektu była P. Anna Studzińska we współpracy z Europejskim Centrum Młodzieży. Projekt współorganizowały P. Joanna Sokulska oraz P. Sylwia Trzaska.

Uczestnicy wyjazdu mieli niecodzienną okazję bezpośredniego zetknięcia się z kulturą                     i tradycją anglosaską oraz poznania urzekających symboli Londynu. Nasi koledzy i koleżanki doskonalili swoje umiejętności lingwistyczne podczas wykonywania różnorodnych zadań językowych, co również sprzyjało integracji. Celem wycieczek było poznanie bogactwa Londynu,  najbardziej popularnych miejsc i budowli takich jak Big Ben, London Eye, British Museum, National Gallery, Natural History Museum, Tower Bridge, Buckingham Palace, Oxford Street, Greenwich i wiele innych. Niezapomniane wrażenia zostawiła wizyta w studiu Harrego Pottera. Do podziwiania były nie tylko rekwizyty wykorzystane w filmach, ale i wiele kunsztownie odszytych kostiumów. Oprócz tego Warner Bros Studio przygotowało dla zwiedzających nigdzie nie widziane urywki filmów.

Niezaprzeczalnym walorem wyjazdu była wizyta w brytyjskiej szkole Lawn Manor Academy, podczas której zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać współpracę, czego odzwierciedleniem będzie rewizyta              w naszej szkole uczniów brytyjskich już  w październiku :) Mając w pamięci tyle pięknych chwil, niezapomnianych przeżyć, pamiętając o serdeczności  i gościnności brytyjskich uczniów                     i nauczycieli, nasi uczniowie  stali się bardziej otwarci i tolerancyjni. W sercu pozostał niedosyt, ale też głębokie pragnienie, aby powrócić do tych budzących zachwyt miejsc.

 Wycieczka do Londynu 04 2023Show Gallery