W piątkowe popołudnie, 2 czerwca, na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny, który w tym roku przybrał charakter imprezy charytatywnej. Wszystkie zebrane pieniądze tego dnia przeznaczone zostały na leczenie Piotrka, ucznia klasy szóstej, który zmaga się z chorobą nowotworową.
„Pięknie żyć znaczy kochać świat” to hasło przyświecało imprezie, która wpisywała się w obchody Jubileuszu 85-lecia istnienia i funkcjonowania szkoły. Z tej okazji przygotowano Strefę Absolwenta, w której podzielić się można było swoimi wspomnieniami z nauki w szkole. W kontekście jubileuszu przeprowadzony został również Maraton Taneczny, pt. „85 minut tańca na 85 – lecie szkoły”. Oprócz tego podziwiać można było występy sceniczne wychowanków oddziałów przedszkolnych, uczniów klas 1-3, oddziału przygotowawczego, pokaz uzdolnień muzycznych i wokalnych uczniów starszych, a także widowisko teatralne pt. „Baśniowy ambaras” w wykonaniu rodziców i nauczycieli. Imprezie towarzyszyły loteria fantowa, licytacje prac plastycznych i technicznych, kawiarenka, grill, wata cukrowa, klasowe stoiska tematyczne- quiz show, krzyżówki matematyczne, konkurs żonglerki, warsztaty (zwierzęta z balonów), wystawa zamków, stoisko z lemoniadą, bransoletki z koralików, zabawy i zabawki naszych rodziców i dziadków, gry planszowe, stoisko z masą solną, kreatywny kącik, kącik ciekawej książki - trudno wymienić wszystko, co zostało przygotowane przez uczniów, rodziców, nauczycieli.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich tych, którzy choć odrobinę zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie naszej imprezy. Dziękujemy Radzie Rodziców, Rodzicom pomagającym przy loterii, w kawiarence, przy grillu, wacie cukrowej oraz przy stoiskach klasowych. Dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie występów i atrakcji towarzyszących. Dziękujemy Uczniom za dostarczenie nam tylu emocji. Dziękujemy Pracownikom administracji i obsługi. Dziękujemy Pani Doktor Marii Karolak za opiekę medyczną i prowadzenie profilaktyki zdrowotnej. Dziękujemy Panu Tomaszowi Kicińskiemu za pomoc w nagłośnieniu występów. Dziękujemy Pani Kindze Łęczyckiej za poprowadzenie maratonu tanecznego. Specjalne podziękowania należą się naszym darczyńcom, tym którzy wsparli nas finansowo oraz tym, którzy przekazali fanty na loterię. Dziękujemy wszystkim tym, którzy odwiedzili nas tego popołudnia, przyczyniając się do współtworzenia tej niezwykłej atmosfery. Tego dnia przyświecał nam szczytny cel. Każdy z nas zaangażował się najmocniej jak mógł. Efekty finansowe naszych działań zasilą konto Piotra w Fundacji "Rakiety".
 
PIOTREK jesteś silny, podziwiamy Cię. Wracaj do nas jak najszybciej!!!