"W zdrowym ciele zdrowy duch" czyli jak uczniowie SP nr 171 obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Jak ważne jest zdrowie nie musimy nikomu wyjaśniać. Jednak rozmawiać i przypominać, co i jak robić, aby być zdrowym na pewno zawsze warto i trzeba. 

Dlatego przez cały miesiąc październik nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 rozmawiali i uczyli się czym jest zdrowe odżywianie.
Klasy drugie uczestniczyły w cyklu warsztatów „Wiem ,co jem”. W ich trakcie dowiedzieli się czym jest zdrowe odżywianie, jak przygotować zdrowe i smaczne posiłki, a także jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Pozostali uczniowie podczas lekcji edukacji zdrowotnej rozmawiali o wpływie odżywiania na organizm, układali zdrowe jadłospisy, wykonywali kolaże i prace plastyczne poświęcone tej tematyce.

Nasza szkoła od wielu już lat bierze udział w programach: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole.” Programy te wspierają nas nauczycieli w propagowaniu idei zdrowego żywienia. Są doskonałym punktem wyjścia do wielu rozmów i warsztatów o zdrowym jedzeniu.

Starsi uczniowie z klas 4-8 brali udział w akcjach edukacyjnych, których celem było podkreślenie i uświadomienie jak ważne i dobre są właściwe nawyki żywieniowe w codziennym życiu i rozwoju młodego organizmu.

Podsumowanie naszych działań propagujących zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie miało miejsce 8 listopada czyli w dniu Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Tego dnia uczniowie z klas 1-3 przygotowywali zdrowe śniadanie. Wyposażeni w niezbędne kuchenne akcesoria, wiedzę oraz świeże i wartościowe produkty nasi najmłodsi przyrządzili smaczne i kolorowe kanapki.

Starsi uczniowie pracowali nad plakatami propagującymi treści prozdrowotne. Efekt ich pracy możemy podziwiać na szkolnych korytarzach.
Samorząd uczniowski pod opieka pań Grażyny Tucholskiej i Wioletty Woźniak zgodnie z wieloletnią tradycją przygotował zdrowe koktajle owocowe. Było zdrowo, kolorowo, pachnąco i pysznie.

Anna Pawlikowska
Anna Porzezińska
Małgorzata Rysak

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.