Pod tym hasłem 25 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty inspirowane Escherem w ramach projektu „Matematyczne natchnienie artysty” . Warsztaty poprowadzili przedstawiciel FUNDACJ KOLOROWO ,stylista pan Tomasz Gąsiennica- Józkowy.

M.C.Escher to holenderski artysta, który w swej twórczości inspirował się matematyką. Jednym z obszarów zainteresowań Eschera były tesselacje, czyli parkietaże płaszczyzny lub posadzki.
Projekt stanowi innowacyjną metodę w edukacji geometrycznej. Udział w warsztatach służył lepszemu zrozumieniu, a w rezultacie „polubieniu” geometrii. Rozwijanie wrażliwości geometrycznej i opanowanie odpowiednich umiejętności, daje możliwość przełożenia projektów geometrycznych na współczesny design w przemyśle projektowaniu tkanin, papierów oraz ceramiki łazienkowej.
W warsztatach brała udział klasa 7a, tworząc niepowtarzalne, fenomenalne wzory parkietaży. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane podczas wernisażu na święcie szkoły.
Zapraszamy do fotorelacji z tego twórczego i kreatywnego spotkania.

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.