„Modna logika” to temat ogólnopolskiego konkursu modowego inspirowanego twórczością znanego holenderskiego artysty Maurits’a Cornelis’a Eschera.

Z jego twórczością klasa 7a zapoznała się na warsztatach, przeprowadzonych przez pana Tomasza Gąsiennica-Józkowy, współpracującego z Fundacją Kolorowo pt. „Escher – fenomen logicznego designu”. Uczniowie mieli okazję sami tworzyć swoje, niepowtarzalne parkietaże, stosując metody, jakimi tworzył Escher.

Uczestnicząc w pokazie mody w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zobaczyliśmy niepowtarzalne, zaskakujące i niezwykłe kreacje. Podziwialiśmy najlepsze prace młodych projektantów z całej Polski. Stworzyli je inspirując się twórczością Eschera.
Były to niezwykłe chwile, przenieśliśmy się bowiem , choć na chwilę, w cudowny świat mody. Kto wie, może my również zainspirujemy się i stworzymy własne kreacje...

Zapraszamy na fotorelację!