Tradycją Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica jest coroczne bożonarodzeniowe przedstawienie, które wprowadza całą społeczność szkoły oraz mieszkańców Wesołej w świąteczny nastrój. Do ostatnich chwil twórcy starają się utrzymać w tajemnicy charakter przedstawienia, a przede wszystkim projekt dekoracji.

Spektakle co roku zachwycają widzów, ale skłaniają również do refleksji. Przygotowania do tegorocznego przedstawienia rozpoczęliśmy wcześniej, ponieważ kanwą spektaklu stały się świąteczne refleksje dzieci, rodzinne tradycje, opowieści o wyjątkowych świątecznych ozdobach oraz dziecięce obserwacje. To uczniowie klasy 4a i 4b pod opieką wychowawców stworzyli scenariusz przedstawienia pt.: „Wesoła nowina”, samodzielnie wykonali elementy dekoracji, wspólnie z rodzicami przygotowali piękne kostiumy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trud włożony w przygotowania zaowocował niepowtarzalnym spektaklem. Dziecięcy twórcy poczuli się wyjątkowo, ponieważ weszli w role nie tylko aktorów, ale również dramatopisarzy, scenografów, choreografów. W radosną, świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich kolędy i pastorałki w nietypowych aranżacjach. Obsada także była niezwykła. Scenę zapełniły anioły w szortach i getrach – drużyna Pana Boga, która miała nam przypomnieć o istocie Świąt Bożego Narodzenia, zabiegani rodzice, dzieci ubierające choinkę, żołnierzyki i baletniczki, wigilijni goście. Kolejny raz nasze utalentowane Zuzie udowodniły, że potrafią czarować swoimi głosami, a mocne głosy dziecięcego chóru do dziś brzmią nam w uszach. Szczególne podziękowania należą się uczniom klas: ósmej, siódmym i szóstej c, którzy wsparli swoich młodszych kolegów.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało nam się zaprezentować nasz autorski spektakl trzykrotnie, a najbardziej nastrojowy wieczorny spektakl dla rodziców i mieszkańców Wesołej pozostanie na długo w naszej pamięci.

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.