Szanowni Państwo,

świat rodzin naszych ukraińskich uczniów, ich przyjaciół, znajomych, a naszych sąsiadów zmienił się 24 lutego. Trudno w tej sytuacji stać bezczynnie! Podzielmy się tym, co mamy! Ich los nie jest nam obojętny. Każdy z nas może pomóc, wesprzeć, wykonać gest solidarności i, przede wszystkim, pokazać, że Ukraina nie jest sama.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 171, przy współpracy z Fundacją „Ocalenie”, organizuje od dnia 28 lutego do dnia 4 marca zbiórkę: śpiworów, koców, karimat, odzieży dla dzieci i dorosłych, płaszczy przeciwdeszczowych, bielizny, środków opatrunkowych, środków czystości, środków higienicznych (m.in.: pasta do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, pieluchy, ręczniki papierowe), maseczek, środków antyseptycznych, dań gotowych instant, wody w butelkach, baterii, zapalniczek i powerbanków.

Prosimy nie pakować rzeczy w foliowe torebki, a w kartonowe pudełka z opisem tego, co się w nich znajduje. Pudełka przynosimy do naszej hali sportowej – wejście z zewnątrz (od ul. Aptecznej).

LINK DO STRONY FUNDACJI:
https://ocalenie.org.pl/kategoria/aktualnosci/ukraina

Możemy również zadeklarować chęć przyjęcia kogoś do siebie, zaoferować tymczasowy dom dla uchodźców z Ukrainy:

https://docs.google.com/forms/d/1QgU-ZST9KFdImAq5w_okRSSDKLmOhuW0JMG15JJO2E0/viewform?ts=62180bb1&edit_requested=true&fbclid=IwAR3mUh3H0kXuoo-cwaaZuWG-Kf3vyfIaJO-erKWTHX137hJogm32oZekh5U

Przyjaciele, jesteśmy z Wami!