• Podarowana radość.

27 maja grupa uczniów z SP 171 im. Stanisława Staszica z Panią Bibliotekarką, po raz kolejny w tym roku szkolnym, odwiedziła mieszkańców Domu Opieki „Gniazdo Rodzinne”. Było to spotkanie z okazji Dnia Matki.

Zaprezentowaliśmy program poetycko-muzyczny. Były wiersze i piosenki związane z tak pięknym świętem. Seniorzy ucieszyli ze wspólnego spotkania. Piosenka „Nasza mama zadumana”, w wykonaniu uczniów z kl. 3 a i b, wywołała falę śmiechu wśród mieszkańców Domu Opieki, a my byliśmy szczęśliwi mogąc sprawić im odrobinę radości.

•  Bajkowy świat teatru - "Calineczka" i "Księżniczka na ziarnku grochu".
        • Bajkowy świat teatru - "Calineczka" i "Księżniczka na ziarnku grochu".

„Zabiorę Ciebie w Łagodności Krainę,
          By troski daleko stąd odpłynęły.
          A Twe marzenia na skrzydłach błękitnych,
          Wysoko pod niebo, hen pofrunęły”

Taką krainą, gdzie marzenia dzieci spełniają się, może być gra w szkolnym teatrze.

Dzieci same lubią tworzyć przedstawienia, wymyślać fantastyczne historie, które potem ubierają w kolory , gesty i słowa. Trzeba je tylko zainspirować ciekawą lekturą, a takich w szkolnej bibliotece jest mnóstwo.