• Mistrzostwa Dzielnicy w pływaniu

   22.04.2018 17:44
   W marcu odbyły się zawody pływackie, w których wzięły udział także i nasze reprezentacje- dziewcząt i chłopców. Startowali uczniowie z klas III- VI. Młodsi uczniowie, z klas III i IV mieli do pokonania 25 m stylem dowolnym lub grzbietowym, a starsi - z klas V i VI musieli przepłynać 50 m stylem dowolnym lub klasycznym. Ponieważ nie mieliśmy pełnych składów do zbudowania sztafet, nasi reprezentanci walczyli w konkurencjach indywidualnych. Jeden z naszych zawodników- Bartek Kurowski z kl.IV c- wywalczył brązowy medal. Gratulujemy!
   Maria Czyżewska
  • Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła M. St. Warszawy - "Od zabawy do sportu"

   16.11.2017 21:20
        .  .  .  .   
   Kolejny już raz wzięliśmy udział w w MISTRZOSTWACH DZIELNICY WESOŁA M. ST. WARSZAWY w ramach programu "Od zabawy do sportu". Gospodarzami tego oczekiwanego przez uczniów wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 353.
                   W tym roku w rywalizacji brało udział pięć szkół.
                    Po wielu ciekawych i emocjonujących konkutrncjach nasza szkoła zajęła II miejsce.. Muszę przyznać, że bez tak wspaniałego dopingu klasy III a trudno by nam było zdobyć taki wynik.
                                                                                                                                     Gratuluję.
  • Warszawska Olimpiada Młodzieży- Indywidualne Biegi Przełajowe.

   15.10.2017 20:29
   Na terenie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego rozegrały się małe i wielkie bitwy. Z przeciwnikami, których było wielu, gdyż każdą z osiemnastu dzielnic naszego miasta reprezentowało dziesięciu najlepszych zawodników, więc równocześnie biegło do 180 uczniów z każdego rocznika! Z własnymi słabościami i problemami zdrowotnymi, wszak mamy sezon jesienny- przeziębienia "szaleją". Z pogodą, bo lało jak z cebra, a błoto tryskało spod nóg strumieniami. Z wyznaczoną trasą -była zawiła i pełna niebezpiecznych zakrętów jak górskie serpentyny. Słowem- łatwo nie było. Dziewczęta miały do pokonania 800 metrów, a chłopcy 1000 metrów. Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko.
   Oto wyniki ich zmagań: Basia Puź- miejsce 43, czas 3:29
   Małgosia Stopczyńska- 54 miejsce, czas 3:32
   Magda Zalewska- 93 miejsce, czas 3:41
   Zuzia Witkowska- 121 miejsce, czas 3:50
   Oliwka Rogala- 128 miejsce, czas 3:46
   Marek Sikora- 121 miejsce, czas 5:02
   Kuba Tomaszek- 131 miejsce, czas 5:05
   Dziękujemy za sportową postawę!
   Maria Czyżewska.
  • Na przełaj.

   15.10.2017 19:55
   Indywidualne Biegi Przełajowe tradycyjnie rozpoczynają zmagania sportowców i otwierają kalendarz zawodów sportowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku mamy podział na grupy wiekowe: dzieci- uczniowie z klas piątych i szóstych i odpowiadające im roczniki 2005 i młodsi, oraz młodzież- uczniowie z klas siódmych oraz drugiej i trzeciej klasy gimnazjalnej, roczniki 2004 i starsi.
   Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali SP 171 i w kategorii "dzieci" ośmiu uczniów zakwalifikowało się do etapu miejskiego WOM: Małgorzata Stopczyńska, Barbara Puź, Magdalena Zalewska, Zuzanna Witkowska, Oliwia Rogala, Marek Sikora, Jakub Tomaszek oraz Julian Pawela. Jednocześnie Małgosia Stopczyńska wywalczyła srebrny medal w kategorii indywidualnej, w biegu dziewcząt z rocznika 2006. Drużynowo- po przeliczeniu wyniku poszczególnych zawodników na punkty, nasze dziewczęta zajęły III miejsce w dzielnicy, a chłopcy IV. Gratulacje!
   W następnym etapie nasi reprezentanci będą walczyć o jak najlepsze wyniki na terenie AWF Warszawa.
   Maria Czyżewska.

    
  • Dwa ognie usportowione- Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła.

   15.10.2017 19:26
   Po raz kolejny byliśmy organizatorem Mistrzostw Dzielnicy w Czwórboju Lekkoatletycznym. Nasza szkoła gościła zawodniczki i zawodników z klas czwartych, ze szkół Dzielnicy Wesoła. Dwa ognie uportowione to jedyne zawody w kalendarzu sportowym przewidziane dla uczniów z tych klas. Najmłodsi uczniowie dzielnie stawali w szranki i walczyli o prymat w dzielnicy. Są to jednocześnie ostatnie zawody sportowe w roku szkolnym i kończą WOM w tym roku szkolnym.
   W przyszłym roku szkolnym nasi czwartoklasiści będą mogli reprezentować naszą szkołę w pozostałych dyscyplinach sportowych, które znajdują się w kalendarzu imprez sportowych.
   Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za sportową postawę i życzymy dalszych sukcesów sporcie. Do zobaczenia po wakacjach!
   Maria Czyżewska.