• Bo teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd

• Spotkanie z legendą "Plac Trzech Krzyży w Warszawie".

Taką krainą, gdzie marzenia dzieci spełniają się, może być gra w szkolnym teatrze.

Dzieci same lubią tworzyć przedstawienia, wymyślać fantastyczne historie, które potem ubierają w kolory , gesty i słowa. Trzeba  je tylko zainspirować ciekawą lekturą, a takich  w szkolnej bibliotece jest mnóstwo.

Podsunięty  przez nauczyciela pomysł staje się marzeniem, które trzeba  zaraz zrealizować. Uczniowie sami  otwierają drzwi do nowej przygody: wymyślają  tekst scenariusza, przydzielają role, kreują bohaterów a wyobraźnia podsuwa coraz to nowe pomysły.

Klasy Oa  oraz 3a i b , dla których inspiracją  do zaprezentowania scenki "Oświadczyny Ropucha" była bajka "Calineczka"

Klasa 4a i "Księżniczka na ziarnku grochu"

Koło teatralne z programem patriotycznym w Domu Opieki "Gniazdo Rodzinne"

Teatr gimnazjalny

Do tej pory, w roku szkolnym 2017/18 /19 przygotowaliśmy przedstawienia:

a) "O Królwnie Śnieżce i Krasnoludkach"

b) wieczornicę "Kochaj świat, kochaj życie "

c) inscenizację wiersza "Bagaż"w języku rosyjskim.

d) spektakl dla klas młodszych"Księżniczka na ziarnku grochu"

e) " Alicja w Krainie Czarów"

f) Program muzyczno-poetycki "Drogi do NIEPODLEGŁOSCI"- spektakl w szkole i w Domu Opieki "Gniazdo Rodzinne".

g) cykl spotkań z książką i teatrem- projekt "Bajki i baśnie- inspiracje literacko-teatralne"

h) Bajkowy świat teatru - "Calineczka", "Księżniczka na ziarnku grochu".

i) Spotkania z legendą: "Plac Trzech Krzyży".