Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy z nas posiada bądź posiadał ulubionego, pluszowego misia.

Nic dziwnego - od XIX wieku MIŚ, to wciąż jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie - nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa; pewnie wiele razy był dla Was niezastąpionym towarzyszem zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, był złotym środkiem na nocne koszmary. A skoro każdy posiada takiego ulubionego misia, postanowiono go uczcić ustanawiając dzień 25 listopada Dniem Pluszowego Misia. W naszej szkole z tej okazji każde dziecko przyniosło swoją ukochaną przytulankę na lekcję online. Przez cały dzień Misie towarzyszyły dzieciom na lekcjach, na specjalnym miejscu - z reguły na stoliczkach.

Uczniowie dowiedzieli się, skąd wziął się ten specjalny dzień. Przypomnieliśmy sobie również misiowych celebrytów: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Miś Colargol. A chętni uczniowie przygotowali wiersze o pluszowych misiach i zaprezentowali fragmenty książek, w których głównymi bohaterami były oczywiście misie.  Dzieci nauczyły się piosenki pt.” O kochaniu misia”. A pod koniec dnia każdy samodzielnie wykonał pracę plastyczną „Mój ukochany miś”.

                                                                                                   Anna Pawlikowska