„Ziemia to wyspa, to wyspa zielona,

Wśród innych dalekich planet.

To dom jest dla ludzi i zwierząt,

Więc musi być bardzo zadbany.”

22. kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi zwany również Międzynarodowym Dniem Ziemi - najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne. To wydarzenie, obok którego klasy drugie Szkoły Podstawowej nr 171 nie przeszły obojętnie. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o przyrodzie, o ekologii, o tym, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę.

Z tej okazji klasy drugie zachęcają do podejmowania działań mających na celu szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego. Co możemy zrobić dla Planety Ziemi? Naprawdę wiele! To jest to naprawdę proste:

- zbierajcie zakrętki, ta prosta czynność przynosi dwie korzyści – dzięki temu powstaje mniej śmieci, a uzyskane ze sprzedaży fundusze są przekazywane na cel charytatywny,

- oszczędzajcie wodę, wraz z rodzicami ustawcie pojemniki na deszczówkę, by móc podlewać nią rośliny w ogrodzie,

- oszczędzajcie energię elektryczną, nie pozostawiajcie komputerów, w stanie czuwania. Wymieńcie żarówki na takie, które oszczędzają energię,

- segregujcie śmieci, pozbieraj śmieci w najbliższym otoczeniu swojego domu, na zużyte baterie, żarówki, lekarstwa są specjalne pojemniki w sklepach i aptekach,

- niepotrzebne zabawki oddajcie młodszym kolegom, kuzynom, książkami podzielcie się z biblioteką,

- przebywając w lesie, bacznie obserwujcie przyrodę, nie depczcie mrowisk, nor, gniazd, roślin, niczego nie zrywajcie, nie płoszcie zwierząt, zachowajcie ciszę! Jesteście w lesie gościem.

Uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające Ziemię oraz plakaty, które mają ostrzegać ludzi przed niszczeniem naszej planety.

Wychowawcy klas drugich

Zofia Kaszycka