Realizując drugą część innowacji pedagogicznej "W świecie bajek i baśni", grupa uczniów z klas 4a i 4b przygotowała przedstawienie basni " Królewna Śnieżka".

To biblioteczna innowacja pedagogiczna, której głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni. Dlaczego właśnie baśnie?

Ta literatura zawiera przekaz, który rozwija wszechstronnie: estetycznie i kulturowo i osobowościowo. Lektura baśni to doskonały sposób na poznawanie dziedzictwa rożnych kultur, poznawanie nie tylko świata zewnętrznego, ale przede wszystkim samego siebie.

Świetnym przykładem zabawy czytelniczo - teatralnej było przygotowanie spektaklu „Królewna Śnieżka” z uczniami klasy 4a i 4b. Przedstawienie trwało przez wiele dni. W sanitarnym reżimie obejrzeli je wszyscy uczniowie klas młodszych.

Bawiąc się w teatr, miło i pożytecznie spędzamy czas.

J. Rosłoniec

Bawiąc się w teatr, miło i pożytecznie spędzamy czas.

J. Rosłoniec

To dobry czas, aby rozpocząć nowy rok szkolny z ksiażką. Proponuję "KSIĘGĘ DOBRYCH MYŚLI" Beaty Pawlikowskiej.

Dobre nastawienie i pozytywny stosunek do życia mogą zmienić wszystko w Twojej rzeczywistości. Optymizm ma niebagatelne znaczenie dla samopoczucia i podejmowanych działań. O to, abyś z uśmiechem zaczynał każdy dzień zadba Beata Pawlikowska, znana podróżniczka i autorka wielu książek, nie tylko o tematyce podróżniczej. Jej „Księga dobrych myśli” przekaże Ci pozytywną ideę na każdy dzień w roku!

Dla każdego, na każdą okazję

Pozycja „Księga dobrych myśli” składa się z trzystu sześćdziesięciu pięciu stron. Każda z nich odpowiada jednemu dniu w roku i przekazuje napawające nadzieją cytaty i idee, które dodadzą Ci wiary w siebie. Przeczytaj jedną stronę dziennie – rano, by zmotywować się do działania albo wieczorem, by zasnąć z pozytywnym nastawieniem i wstać prawą nogą.

Zawarte na każdej stronicy książki Beaty Pawlikowskiej myśli mogą zagościć w Twoim życiu na stałe. To słowa, które podnoszą na duchu, ale nie kreują rzeczywistości w sztuczny sposób.

Szczęście tkwi w Tobie

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, jak duże znaczenie dla Twojego życia ma pozytywne nastawienie. To Ty decydujesz o swoim szczęściu i możesz wykorzystywać w odpowiedni sposób szanse, które daje Ci los. Sprawdź, jaka myśl na dziś sprawi, że w Twoim sercu zagości spokój, a w umyśle otworzą się wrota do lepszego życia!

cvzytanieeee

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy  się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

W naszej szkole czytaliśmy 4 września w sobotę. W tym czytaniu brala udział klasa 8b.

A 6 września na czwartej lekcji czytała cała szkoła. Klasa 7b w przebraniu w kostiumy teatralne czytała fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w bibliotece. Swoją obecnością zaszczycil nas Pan Dyrektor . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przeczytali „Problemy z dorastaniem” W Roli Hesi i Meli wystąpiły Ola Demiańczuk i Lea Breszka Laskowska, a Zbyszka zagrał Zygmunt Olesiejuk. Panią Dulską była Oliwia Chorążka. Gratulujemy i dziękujemy za wspólne czytanie.

czytanie3czytanie 3 2czytanie 4czytanioe 2