ABDEGH

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia we wtorek o godz. 19.00 odbyło sie kolejne spotkanie na Teamsie, w zespole BIBLIOTEKA. Recytowaliśmy przygotowane wiersze o Świętach Bożego  Narodzenia. Prezenowano ponad 20 utworów, wśród nich była własna twórczość Uczniów naszej szkoły. Na wyróżnienie zasługuje wiersz Bartka Forstera z kl. 5a. Obecni na spotkaniu Rodzice Uczniów, też prezentowali przygotowane wiersze, które wprowadziły nas w atmosferę tajemnicy zbliżających się świąt.  A później były życzenia od Uczniów, Rodziców, Nauczycieli : Radosnych Świąt ! Szczęśliwego NOWEGO ROKU !

Zimowa noc

Julian Tuwim


Świat w uroczystym śpi skupieniu.
Śnieg drobnym pyłem srebra prószy.
Słuchajmy w ciszy i milczeniu
Mistycznych pieśni naszej duszy.

Kładzie się długa noc zimowa
Na lśniące bielą pól kobierce.
Noc szepce nam tajemne słowa,
Że mamy jedno wspólne serce.

Módlmy się... Cisza uroczysta,
Jak rozmodlony tłum w kościele...
Miłości mej symfonia czysta
Po polach w dal się śniegiem ściele...