cvzytanieeee

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy  się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. 

W naszej szkole czytaliśmy 4 września w sobotę. W tym czytaniu brala udział klasa 8b.  

A 6 września na czwartej lekcji czytała cała szkoła. Klasa 7b w przebraniu w kostiumy teatralne czytała fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w bibliotece. Swoją obecnością zaszczycil nas Pan Dyrektor . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przeczytali „Problemy z dorastaniem” W Roli Hesi i Meli wystąpiły Ola Demiańczuk i Lea Breszka Laskowska, a Zbyszka zagrał Zygmunt Olesiejuk. Panią Dulską była Oliwia Chorążka. Gratulujemy i dziękujemy za wspólne czytanie.

czytanie3czytanie 3 2czytanie 4czytanioe 2