Realizując drugą część innowacji pedagogicznej "W świecie bajek i baśni", grupa uczniów z klas 4a i 4b przygotowała przedstawienie basni " Królewna Śnieżka". 

To biblioteczna innowacja pedagogiczna, której głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni. Dlaczego właśnie baśnie?

Ta literatura zawiera przekaz, który rozwija wszechstronnie: estetycznie i kulturowo i osobowościowo. Lektura baśni to doskonały sposób na poznawanie dziedzictwa rożnych kultur, poznawanie nie tylko świata zewnętrznego, ale przede wszystkim samego siebie.

Świetnym przykładem zabawy czytelniczo - teatralnej było przygotowanie spektaklu „Królewna Śnieżka” z uczniami klasy 4a i 4b. Przedstawienie trwało przez wiele dni. W sanitarnym reżimie obejrzeli je wszyscy uczniowie klas młodszych.

               Bawiąc się w teatr, miło i pożytecznie spędzamy czas.

                                                                                        J. Rosłoniec