„Asiunia” J. Papuzińskiej stała się inspiracją do tworzenia scenek teatralnych. Z uczniami klasy 3b napisaliśmy 3 scenariusze związane z przeżyciami głównej bohaterki w czasie wojny.

Twórcza wyobraźnia, dobrany odpowiedni strój, rekwizyty … i gotowa zabawa w teatr. Zajęcia rozwijające zdolności artystyczne i kreatywność dzieci wpływają na wszechstronny rozwój ich osobowości. Zabawa w teatr oddziałuje na sferę emocjonalną, sprzyja ćwiczeniu wyrażania uczuć. Gesty, mimika, odpowiednia intonacja – to świetny sposób na okazywanie emocji, rozwijanie wyobraźni oraz usprawnianie komunikacji i współpracy w grupie.

Na lekcjach bibliotecznych prezentowaliśmy już scenkę „Kasza” w klasach 3b, 3a, w klasach drugich. Następne inscenizacje będą prezentowane już wkrótce.

                                                       J. Rosłoniec

asiusnia 01asiusnia 02asiusnia 03asiusnia 04asiusnia 05asiusnia 06asiusnia 07