„Za górami, za morzami, w dalekiej krainie czarów…” tak najczęściej rozpoczyna się wiele baśniowych historii.

Taką krainą, gdzie marzenia dzieci spełniają się, jest zabawa w teatr.

Dzieci  lubią tworzyć, wymyślać fantastyczne historie, które potem ubierają w kolory, gesty i słowa. Trzeba  je tylko zainspirować ciekawą lekturą.

Podsunięty  przez nauczyciela pomysł staje się dziecięcym marzeniem. Uczniowie sami  otwierają drzwi do nowej przygody: wymyślają  teksty scenariuszy, przydzielają role, kreują bohaterów, a bogata wyobraźnia podsuwa coraz to nowe pomysły. Zabawa w teatr  nie tylko rozwija zainteresowania artystyczne, uczy wyrażać uczucia, wprowadza w świat radości i przygody, pomaga pokonać stres.

Takie uczucia towarzyszyły uczniom, gdy biblioteka stawała się zaczarowanym światem, gdzie wyobraźnia rządziła się swoimi prawami. Spektakle „Calineczka”, „Plac Trzech Krzyży”, „O przygodach księcia, który szukał prawdziwej księżniczki”, dostarczyły wielu pięknych przeżyć artystycznych, a spektakl  „Bajka” na podst. utworu H. Sienkiewicza potwierdził, że najważniejsze w człowieku jest dobro.

Szkolna biblioteka jest miejscem, gdzie wspólnie tworzymy teatr i potrafimy się nim dzielić z innymi. Od lat przyjaźnimy się z mieszkańcami DPS „Gniazdo Rodzinne”. W tym roku szkolnym, 18 listopada mieliśmy okazję zaprezentować nasze spektakle mieszkańcom z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Przed Świętami Bożego Narodzenia też odwiedziliśmy Seniorów. Na wspólnym spotkaniu, uczniowie mogli wysłuchać wielu  ciekawych epizodów  z lat młodości mieszkańców Domu Opieki. Było wspólne czytanie książki „ Babcia na jabłoni” Miry Lobe (Rosenthal Hilde Mirjam), przepięknie opowiedzianej historii o chłopcu, którego największym pragnieniem było mieć swoją babcię. Wzruszające chwile na długo pozostaną w pamięci uczniów i Seniorów.

Dobrze, że możemy darować sobie wzajemnie trochę czasu i serca.