Taka forma czytania  to promowanie czytelnictwa, zachęcanie do sięgania po książkę zarówno dzieci, ich rodziców, dziadków. W ramach tej akcji w naszej szkole przez cały rok szkolny organizujemy spotkania, na których wspólnie czytamy.

Już we wrześniu braliśmy udział w akcji czytelniczej NARODOWE CZYTANIE.

Podczas spotkań w bibliotece,( przynajmniej raz w miesiącu) starsi uczniowie(najczęściej  z kl. 6a) dzieciom ze szkolnej świetlicy czytali bajki, baśnie, wesołe opowiadania. Grupa uczniów z koła  teatralnego podczas odwiedzin w Domu Opieki, czytała Seniorom fragmenty książki ”Babcia na jabłoni”.

6 marca w klasach młodszych, babcie i rodzice przypomnieli  dzieciom z kl. 3a, 3b,  historie z książek, które były ulubioną lekturą ich dzieciństwa. W innych klasach też odbywało się wspólne czytanie.

Na szkolnej platformie Teams, gdzie teraz odbywają się lekcje, w zespole BIBLIOTEKA, można znaleźć wiele ciekawych  informacji, w tym również o książkach. Zachęcam do czytania. Baśnie, bajki, wiersze, opowiadania, powieści – przenoszą nas w wymarzony świat, uczą tolerancji,  wzbogacają  wyobraźnię, rozwijają poznawczo i intelektualnie. Tak miło usiąść w przytulnym kąciku swojego pokoju i przenieść się tam, gdzie zaprowadzą nas marzenia. Czytajmy książki. Kontakt z książką  jest potrzebny. Liczy się każda przeczytana książka !

Jadwiga Rosłoniec