• GRAND PRIX WARSZAWSKIEJ NAGRODY EDUKACJI KULTURALNEJ DLA NAS !!!
     • GRAND PRIX WARSZAWSKIEJ NAGRODY EDUKACJI KULTURALNEJ DLA NAS !!!

     • W dniu 24 października 2018r. w Teatrze Dramatycznym odbyła się Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej  2018,

      podczas której wręczano nagrody za najlepsze programy przygotowane i realizowane   przez instytucje kulturalne, organizacje pozarządowe, przedszkola oraz szkoły na wszystkich poziomach nauczania w ramach WPEK             w Warszawie.

      Do tegorocznej 9. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej zgłoszono 126 wniosków. Kapituła konkursu doceniła w tym roku autorów 25 projektów przyznając kolejne miejsca i wyróżnienia.

      Najwyższym wyróżnieniem w tym konkursie jest nagroda główna i właśnie   GRAND PRIX m.st. Warszawy otrzymał projekt realizowany w naszej szkole

      pt. „Hej! Zobacz, SZTUKA!”,

      którego autorką jest Pani Beata Bielska-Karwot.

      Projekt skierowany był do uczniów drugich klas gimnazjalnych

      i dotyczył obszaru sztuki współczesnej.

      Składamy serdeczne gratulacje Pani Beacie  

      oraz uczniom oddziałów gimnazjalnych!

      To niezwykłe wyróżnienie na forum naszej stolicy!

      Relację z Gali WNEK 2018 znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

      http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawska-nagroda-edukacji-kulturalnej-2018

    • Dzień Chłopaka
     • Dzień Chłopaka

     • Słodką niespodzinkę przygotowały dziewczyny dla swoich kolegów. Każdy chłopiec dostał też samochód...z cukruwink

      Wszystkiego najlepszego Chłopcy!
    • Wielość rzeczywistości
     • Wielość rzeczywistości

     • Warsztaty w Bibliotece Publicznej.
     • Galeria Świetliczaków

     • -zajęcia plastyczne na boisku szkolnym

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171

     • W Szkole Podstawowej nr 171 w Warszawie stało się tradycją organizowanie  w ostatni piątek września Światowego  Dnia  Tabliczki Mnożenia. W tej  bezpłatnej akcji edukacyjnej biorą udział szkoły z różnych stron świata. Celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ta cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Zachęca do przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  ,,Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy to z reguły młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne  Patrole ( Komisje) Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są oni w losy i przepytują kolegów. Każdy kto pomyślnie zaliczył egzamin otrzymał certyfikat ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia”.  W tym roku w naszej szkole do egzaminu przystąpiło ponad stu uczniów. Wszystkim ekspertom serdecznie gratulujemy.

                                                                          Koordynatorzy akcji – Elżbieta Petrów i Hieronima Olszewska

    • Spotkanie, które zapamiętamy na długo.
     • Spotkanie, które zapamiętamy na długo.

     • Od wielu lat odwiedzamy mieszkańców Domu Opieki, Fundacji Gniazdo Rodzinne w Wesołej.

      Z okazji Dnia Seniora , we wtorek  grupa uczniów z klasy gimnazjalnej z opiekunem szkolnej biblioteki, odwiedziła  naszych podopiecznych,  ludZi starszych, chorych, którym   doskwiera  samotność . Osoby starsze, z racji długich lat życia, mają możliwość spoglądania z dystansem na wartości, jakie preferuje współczesny świat. Mądrość zdobyta dzięki doświadczeniom całego życia, pozwala im dostrzec ulotność tego wszystkiego, co stanowi wartość dla współczesnych ludzi, będących w ciągłej pogoni za zdobywaniem, gromadzeniem, załatwianiem różnych ważnych spraw.

       Ludzie starsi umieją , słuchać , szukają  możliwości , by służyć młodszym swoją mądrością i radą, opartymi na życiowych doswiadczeniach. W takiej atmosferze  mijały  wspólnie spędzone chwile z  mieszkańcami DOS. Przyjmowali nas bardzo życzliwie i z wielką radością, że młodzież o nich pamięta.  Szczególnie miło spędziliśmy  spotkanie z Panią  Marią, byłą nauczycielką i Panią Janiną, która w tym roku obchodziła swoje  setne urodziny. Pani Janina opowiedziała nam  o swoim  losie   Żołnierza Wyklętego, o  odznaczeniu Medalem Niepodległości , spotkaniu z Ojcem Św. Janem Pawłem II. 

      Pani Janina  zwróciła nam uwagę na ważną sprawę wychowawczą. W latach jej młodości,  jak powiedziała „ trzeba było kierować się wyższymi wartościami,  postępować tak, aby innym było lepiej, nie pamiętać o sobie i swoich sprawach, ale być wrażliwym na dobro innych".

      Są wartości, które nigdy się nie starzeją.

      Skromny kwiatek podarowany   każdej osobie na pożegnanie,  zostanie  wspomnieniem i być może  receptą  na optymizm ?