•  GRAND PRIX WARSZAWSKIEJ NAGRODY EDUKACJI KULTURALNEJ  DLA NAS !!!
          • GRAND PRIX WARSZAWSKIEJ NAGRODY EDUKACJI KULTURALNEJ DLA NAS !!!

• W dniu 24 października 2018r. w Teatrze Dramatycznym odbyła się Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej  2018,

podczas której wręczano nagrody za najlepsze programy przygotowane i realizowane   przez instytucje kulturalne, organizacje pozarządowe, przedszkola oraz szkoły na wszystkich poziomach nauczania w ramach WPEK             w Warszawie.

Do tegorocznej 9. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej zgłoszono 126 wniosków. Kapituła konkursu doceniła w tym roku autorów 25 projektów przyznając kolejne miejsca i wyróżnienia.

Najwyższym wyróżnieniem w tym konkursie jest nagroda główna i właśnie   GRAND PRIX m.st. Warszawy otrzymał projekt realizowany w naszej szkole

pt. „Hej! Zobacz, SZTUKA!”,

którego autorką jest Pani Beata Bielska-Karwot.

Projekt skierowany był do uczniów drugich klas gimnazjalnych

i dotyczył obszaru sztuki współczesnej.

Składamy serdeczne gratulacje Pani Beacie

oraz uczniom oddziałów gimnazjalnych!

To niezwykłe wyróżnienie na forum naszej stolicy!

Relację z Gali WNEK 2018 znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

• Dzień Chłopaka

• Słodką niespodzinkę przygotowały dziewczyny dla swoich kolegów. Każdy chłopiec dostał też samochód...z cukruwink

Wszystkiego najlepszego Chłopcy!
        • Wielość rzeczywistości

• Warsztaty w Bibliotece Publicznej.
          • Galeria Świetliczaków

• -zajęcia plastyczne na boisku szkolnym

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171

• W Szkole Podstawowej nr 171 w Warszawie stało się tradycją organizowanie  w ostatni piątek września Światowego  Dnia  Tabliczki Mnożenia. W tej  bezpłatnej akcji edukacyjnej biorą udział szkoły z różnych stron świata. Celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ta cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Zachęca do przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  ,,Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy to z reguły młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne  Patrole ( Komisje) Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są oni w losy i przepytują kolegów. Każdy kto pomyślnie zaliczył egzamin otrzymał certyfikat ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia”.  W tym roku w naszej szkole do egzaminu przystąpiło ponad stu uczniów. Wszystkim ekspertom serdecznie gratulujemy.

Koordynatorzy akcji – Elżbieta Petrów i Hieronima Olszewska

• Spotkanie, które  zapamiętamy na długo.
          • Spotkanie, które zapamiętamy na długo.

• Od wielu lat odwiedzamy mieszkańców Domu Opieki, Fundacji Gniazdo Rodzinne w Wesołej.

Z okazji Dnia Seniora , we wtorek  grupa uczniów z klasy gimnazjalnej z opiekunem szkolnej biblioteki, odwiedziła  naszych podopiecznych,  ludZi starszych, chorych, którym   doskwiera  samotność . Osoby starsze, z racji długich lat życia, mają możliwość spoglądania z dystansem na wartości, jakie preferuje współczesny świat. Mądrość zdobyta dzięki doświadczeniom całego życia, pozwala im dostrzec ulotność tego wszystkiego, co stanowi wartość dla współczesnych ludzi, będących w ciągłej pogoni za zdobywaniem, gromadzeniem, załatwianiem różnych ważnych spraw.

Ludzie starsi umieją , słuchać , szukają  możliwości , by służyć młodszym swoją mądrością i radą, opartymi na życiowych doswiadczeniach. W takiej atmosferze  mijały  wspólnie spędzone chwile z  mieszkańcami DOS. Przyjmowali nas bardzo życzliwie i z wielką radością, że młodzież o nich pamięta.  Szczególnie miło spędziliśmy  spotkanie z Panią  Marią, byłą nauczycielką i Panią Janiną, która w tym roku obchodziła swoje  setne urodziny. Pani Janina opowiedziała nam  o swoim  losie   Żołnierza Wyklętego, o  odznaczeniu Medalem Niepodległości , spotkaniu z Ojcem Św. Janem Pawłem II.

Pani Janina  zwróciła nam uwagę na ważną sprawę wychowawczą. W latach jej młodości,  jak powiedziała „ trzeba było kierować się wyższymi wartościami,  postępować tak, aby innym było lepiej, nie pamiętać o sobie i swoich sprawach, ale być wrażliwym na dobro innych".

Są wartości, które nigdy się nie starzeją.

Skromny kwiatek podarowany   każdej osobie na pożegnanie,  zostanie  wspomnieniem i być może  receptą  na optymizm ?