• 100 rocznica odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

• „ (…)Ucz się kochać kraj rodzinny i to od najmłodszych lat.
            Ważne, by szanować innych, byś rozumiał lepiej świat.(…)”
            Refren utworu pt. „Piosenka małego patrioty”.

W piątek, 9 listopada 2018 roku odbyły  się szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

W tym  roku, tę ważną rocznicę uczciliśmy uroczyście  w naszej szkole. Program poetycko-muzyczny poprzedził występ chóru dziewczęcego IL CANTO MAGNIFIKAT, pod batutą Pani Marty Makowskiej.

Odpowiednio dobrane pieśni patriotyczne i słowa wierszy przepełnione miłością Ojczyzny przeniosły nas w czasy, kiedy Polacy przelewali krew walcząc o wolność i niepodległość. Uroczystość przygotował zespół uczniów z koła teatralnego.   Wszyscy uczniowie tego dnia wyglądali bardzo uroczyście, prezentując przyczepiony do odświętnego stroju  biało-czerwony kotylion.