•  Bajkowy świat teatru - "Calineczka" i "Księżniczka na ziarnku grochu".
          • Bajkowy świat teatru - "Calineczka" i "Księżniczka na ziarnku grochu".

• „Zabiorę Ciebie w Łagodności Krainę,
            By troski daleko stąd odpłynęły.
            A Twe marzenia na skrzydłach błękitnych,
            Wysoko pod niebo, hen pofrunęły”

Taką krainą, gdzie marzenia dzieci spełniają się, może być gra w szkolnym teatrze.

Dzieci same lubią tworzyć przedstawienia, wymyślać fantastyczne historie, które potem ubierają w kolory , gesty i słowa. Trzeba  je tylko zainspirować ciekawą lekturą, a takich  w szkolnej bibliotece jest mnóstwo.

Podsunięty  przez nauczyciela pomysł staje się marzeniem, które trzeba  zaraz zrealizować. Uczniowie sami  otwierają drzwi do nowej przygody: wymyślają  tekst scenariusza, przydzielają role, kreują bohaterów a wyobraźnia podsuwa coraz to nowe pomysły.

Zdaniem dzieci : Darii, Kingi, Dimy, Ani z kl 3ai b,   teatr szkolny to nie tylko rozwijanie zainteresowań artystycznych, to sposób na wyrażanie uczuć, na pozbywanie się nieśmiałości i świetną wspólną zabawę, która daje tak dużo radości.

Tak świetnie mogli się bawić przygotowując  spektakl „Oświadczyny Ropucha” na podstawie bajki „Calineczka” czy „Księżniczka na ziarnku grochu”  dla dzieci ze szkolnej świetlicy i klas młodszych.

Szkolna biblioteka jest miejscem, gdzie wspólnie tworzymy teatr.

Nauczyciel bibliotekarz.

• ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA KLAS VII - VIII " CYBERPRZEMOC"