• Dzień Papieski - "Dzień kremówki" w naszej szkole
     • Dzień Papieski - "Dzień kremówki" w naszej szkole

     • Hasło Dnia Papieskiego - "Idźmy naprzód z nadzieją"

       

      Dzień Papieski - "Dzień kremówki" w naszej szkole - Obrazek 1

    • Królewna Śnieżka
     • Królewna Śnieżka

     • Starsi uczniowie zrobili wspaniały prezent pierwszoklasistom. Pod kierunkiem Pani Jadwigi Rosłoniec przygotowali przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka" i zagrali je w dniu uroczystego ślubowania naszych małych uczniów.

      Spektakl okazał się sukcesem. Gratulujemy i dziękujemy aktorom i Pani Jadwidze.

      galeria zdjęć

       Królewna Śnieżka - Obrazek 1  

    • "Betlejem to my sami"
     • "Betlejem to my sami"

     • W ostatnich dniach grudnia uczniowie klas piątych zaprosili szkolną i lokalną społeczność na przedstawienie jasełkowe. Uczniowie gościli również w Gnieździe Rodzinnym.

      galeria zdjęć

      "Betlejem to my sami" - Obrazek 1 

    • MY na festiwalu „SZTUKA DZIAŁA 2017” Niemożliwe ? Możliwe !!! – happening „DIALOGI”
     • MY na festiwalu „SZTUKA DZIAŁA 2017” Niemożliwe ? Możliwe !!! – happening „DIALOGI”

     • W  drugich klasach gimnazjalnych  - w SP 171 podejmujemy się wielu działań związanych ze sztuką . W listopadzie postanowiliśmy rozwijać talenty uczniów w kierunku teatralnym.  W związku z powyższym nawiązaliśmy współpracę ze SCEK, a ściślej z panią reżyser- Edytą Ganc. W efekcie prowadzonych rozmów , postanowiliśmy  wziąć udział w warszawskim festiwalu „Sztuka Działa 2017”przygotowując międzypokoleniowy happening dotyczący  rozmów o sztuce w szerokim tego słowa znaczeniu .

      Podczas licznych spotkań  uczyliśmy się wielu technik teatralnych. Jednak  najważniejszym elementem całego przedsięwzięcia okazały się rozmowy , wymiana poglądów , szukanie odpowiedzi, na pytania-  Co  jest w życiu ważne ?, Czym jest sztuka-  jaki jest jej  sens czy bezsens ? Skąd się bierze potrzeba  tworzenia lub jej brak ? Młodzież mogła korzystać z bogactwa doświadczeń, wiedzy, mądrości pokolenia swoich dziadków, które już z pewnym dystansem patrzy na otaczający nas  świat. Seniorzy zaś mogli przekonać się jak  obecną rzeczywistość widzi  młodzież, nauczyć się jej języka. I właśnie sam  proces dochodzenia do życiowych prawd stał się kluczowym elementem przygotowania   scenariusza  międzypokoleniowego  happeningu  pt. „Dialogi”.

       Ostatecznie wykrystalizowało się nam  siedem scen, obrazujących różne podejścia do tematu – sztuka . Dzięki pomysłom pani Edyty, a także potencjałowi poszczególnych osób,  sceny zostały przedstawione  w nieoczywisty sposób.

      Happening rozgrywał się  jednocześnie w różnych pomieszczeniach, można było podsłuchać  - dialog w kuchni, dialog przed lustrem, spacer intelektualny w stylu Woody Allen’a, dialog nawiązanie – poprzez ruch-taniec, dialog- zamiana ról, dialog – wspólne flow, a także obejrzeć scenę w szklanym pudełku. Publiczność mogła poruszać się swobodnie w przestrzeni Starej Prochowni , w sposób  całkowicie dowolny.

      W okolicach każdej ze scen znajdowały się niezobowiązujące scenariusze poszczególnych dialogów , do których widzowie mogli dopisać własne myśli .

      Happening odbył się w dniu 30 listopada 2017r. Tego dnia zaskoczyły wszystkich intensywne opady śniegu , więc nie liczyliśmy specjalnie na przybycie licznej publiczności, której chciałoby się  brnąć po nocy przez topniejący  śnieg . Zdziwienie nasze było jednak  ogromne, kiedy pani reżyser otworzyła drzwi do przestrzeni happeningowych, a  przed naszymi oczami pojawił się prawdziwy tłum gości.  Nie mogliśmy zawieźć i daliśmy z siebie wszystko. 

      Podsumowując  musimy przyznać, iż dla nas – przedstawiających happening – przeżycie ogromne! Dla widzów – zbierając opinie po - również bardzo pozytywne . Wnioski – warto !!!

      W happeningu udział wzięli następujący uczniowie klas  gimnazjalnych 2b i 2a : Julia Skorupka, Kalina Nurzyńska,  Kasia  Winiarz, , Julia Poterek, Kinga Ejsmont, Ola Szeląg  Ania Miechowicz , Michał Bodziony, Grzegorz Nidecki oraz Kacper  Wiącek. Organizacyjnie wspierały nas: Pani Dyrektor Ewa Różycka  oraz wychowawczyni klasy 2b – Pani Ania Brzozowska , a także pozostali nauczyciele i rodzice uczniów powyższych klas.  Reżyserią happeningu zajęła się Pani Edyta Ganc.

      Słowa podziękowania należą się  także wszystkim uczniom , rodzicom, nauczycielom,  przyjaciołom , którzy tego dnia przybyli na nasz happening do Starej Prochowni                   , dając wyraz temu, że jesteśmy jedną społecznością i to wydarzenie  jest naszą wspólną sprawą.

       Za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy !!!

                      Beata Bielska-Karwot

                      oraz uczniowie klas gimnazjalnych 2b i 2a

      Galeria zdjęć

      MY na festiwalu „SZTUKA DZIAŁA 2017” Niemożliwe ? Możliwe !!! – happening „DIALOGI” - Obrazek 1

       

    • Festiwal Nauki
     • Festiwal Nauki

     • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Festiwalu Nauki. Na przełomie września i października 2017r. uczniowie kilku klas mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

      Festiwal Nauki w Warszawie powołany został z inicjatywy środowisk naukowych przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk w 1996 roku. W ramach festiwalu uczniowie biorą udział w lekcjach i warsztatach w miejscach, gdzie pracuje się naukowo: w pracowniach, laboratoriach, salach doświadczalnych i seminaryjnych. Prelegentami są naukowcy pracujący w  instytucjach  biorących  udział  w  Festiwalu,  mający w  dorobku  osiągnięcia  naukowe,  dydaktyczne i popularyzatorskie.

      Dnia 29 września klasa IV c uczestniczyła w lekcji festiwalowej zorganizowanej w ramach tego festiwalu pt. "Dlaczego bije nasze serce?" w Warszawskiej Akademii Medycznej. Zajęcia rozpoczęły się od poznania układy kostnego człowieka.  Uczniom pokazano jak zbudowana jest nasza krew. Budowę krwi obserwowaliśmy pod mikroskopem.  W mniejszych grupach chętni uczestniczyli w badaniach pokazujących pracę serca: EKG ,  echo serca. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem odkrywali nowe tajemnice budowy człowieka.

      Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Witkowskiej - Zimny i jej koleżankom  za przybliżenie uczniom tajemnic ludzkiego ciała.

      Elżbieta Potyrało

      Renata Abramczuk

      Festiwal Nauki - Obrazek 1 Festiwal Nauki - Obrazek 2 Festiwal Nauki - Obrazek 3 Festiwal Nauki - Obrazek 4

    • WARSZTATY TEATRALNE
     • WARSZTATY TEATRALNE

     • W listopadzie uczniowie klas gimnazjalnych - 2b i 2a  wzięli udział w warsztatach teatralnych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przygotowując się do międzypokoleniowego pokazu happeningowego "Dialogi" w ramach warszawskiego Festiwalu "Sztuka Działa 2017". Przeżycia  ogromne  - radość, nauka, zabawa,  poszukiwanie odpowiedzi  na ważne życiowe pytania , czerpanie mądrości z doświadczeń życiowych pokolenia dziadków, wymiana poglądów. Jakże trudno w codzienności znaleźć czas na tego typu
      doświadczenia, a jednak udało się !!!  Na próbach okazało się, jak wiele można od siebie nawzajem się nauczyć,  jednocześnie dawać  i czerpać pozytywną energię ze wspólnych działań, tworzyć nowe wartości dzięki skupieniu i współpracy, odkrywać swoje talenty i rozwijać pasje, chcieć być razem w rzeczywistej, a nie wirtualnej przestrzeni. Doświadczenia  w dzisiejszym świecie pełnym pośpiechu bezcenne!
      Beata Bielska-Karwot

      Galeria zdjęć

      WARSZTATY TEATRALNE - Obrazek 1

       

    • POLA NADZIEI
     • POLA NADZIEI

     •          Dnia 02 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 171 w Wesołej podsumowano akcję „ Pola Nadziei”, w której szkoła uczestniczy od 12 lat.

               W tym roku dzięki dodatkowej działalności „szkolnej kawiarenki” udało nam się zebrać 905zł 48gr. Taką kwotę przekazaliśmy dla Warszawskiego Hospicjum na ul. Tykocińskiej w Warszawie, z którym od lat współpracujemy. W finale naszej akcji wzięli udział nasi goście z krajów partnerskich programu Erasmus+, którzy następnie wraz z uczniami sadzili cebulki żonkili.

       

      „Służenie z miłością i czułą troską osobom potrzebującym sprawia, że wszyscy wzrastamy w człowieczeństwie i otwiera nam ono drogę do życia wiecznego”

                                                              (Ojciec Święty Franciszek)

       

      Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

      Elżbieta Potyrało

       

      POLA NADZIEI - Obrazek 1 

      galeria zdjęć

       

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171

     • W Szkole Podstawowej nr 171 w Warszawie w ostatni piątek września, po raz drugi odbył się ŚDTM. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, w której udział biorą szkoły z różnych stron świata. Celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcać do przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do nadrobienia tabliczkowych zaległości. ,,Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy to z reguły młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne  Patrole ( Komisje) Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są oni w losy i przepytują kolegów. Każdy kto pomyślnie zaliczył egzamin otrzymał certyfikat ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia”.  W tym roku w naszej szkole do egzaminu przystąpiło prawie stu uczniów, 99% uzyskało tytuł eksperta. Wszystkim ekspertom gratulujemy.

                                                                                                              Koordynator akcji – Elżbieta Petrów

      ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171 - Obrazek 1ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171 - Obrazek 2ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171 - Obrazek 3ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171 - Obrazek 4ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171 - Obrazek 5ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171 - Obrazek 6ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 171 - Obrazek 7

    • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
     • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

     • 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była dla nas okazją do świętowania. Uczniowie z klas gimnazjalnych 2a, 2b i 3b wraz z młodszymi kolegami z kl. 4c, 5b i 6a przygotowali montaż słowno- muzyczny nawiązujący do naszej polskiej historii.

       

      galeria zdjęć 

      Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole - Obrazek 1

    • Wieczernica z okazji Narodowego Święta Niepodległości,
     • Wieczernica z okazji Narodowego Święta Niepodległości,

     • W piątek, 10 listopada 2017 spotkaliśmy się wieczorem w szkole, żeby wspólnie uczcić 99-tą rocznicę odzyskania niepodległości. Przy akompaniamencie gitary Pana Krzysztofa Bączyka śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a w ramach warsztatów historycznych opowiedzieliśmy dzieciom o Złotym Wieku Rzeczpospolitej - najlepszym w dziejach naszej Ojczyzny. Duży entuzjazm wzbudził tort, upieczony i „patriotycznie” ozdobiony przez Państwo Urszulę i Roberta Gryzów - rodziców ucznia z klasy Va. Tort był naprawdę pyszny – dziękujemy!!! Ogłosiliśmy również wyniki konkursu plastycznego. Okazało się, że w oczach naszych dzieci najważniejszą postacią XVI wieku był Mikołaj Kopernik – na pewno zasłużył On na ten wynik. Pierwsze nagrody w swoich kategoriach wiekowych otrzymały Natalia Jarosiewicz oraz Zuzanna Jędrzejewska. Gratulujemy i cieszymy się, że są w naszej szkole tak wielkie talenty plastyczne!!!  

      Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Roty. To była już trzecia Wieczernica z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowana przez Radę Rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i od razu zapraszamy za rok, tym bardziej, że będziemy świętowali okrągłą, setną rocznicę odzyskania niepodległości. Do zobaczenia!

      Galeria zdjęć

      Wieczernica z okazji Narodowego Święta Niepodległości, - Obrazek 1

       

    • Konkurs "Wisła królową polskich rzek"
     • Konkurs "Wisła królową polskich rzek"

     • Rok 2017 został ogłoszony  rokiem rzeki Wisły. Dlatego nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła międzyszkolny konkurs międzyprzedmiotowy i plastyczny  pt. ,,Wisła królową polskich rzek ”.

      Konkurs "Wisła królową polskich rzek" - Obrazek 1 Konkurs "Wisła królową polskich rzek" - Obrazek 2 Konkurs "Wisła królową polskich rzek" - Obrazek 3 Konkurs "Wisła królową polskich rzek" - Obrazek 4 Konkurs "Wisła królową polskich rzek" - Obrazek 5 Konkurs "Wisła królową polskich rzek" - Obrazek 6 Konkurs "Wisła królową polskich rzek" - Obrazek 7  

    • Zielona szkoła
     • Zielona szkoła

     • Koniec roku szkolnego to czas integracji zespołów klasowych podczas zielonych szkół.

      Uczniowie klas trzecich, czwartych i piąta pojechali na kilka dni do Rajgrodu, nad Jezioro Rajgrodzkie. Klasy szóste spędziły wspaniałe chwile nad morzem w Kątach Rybackich.

      Zielona szkoła - Obrazek 1 Zielona szkoła - Obrazek 2 Zielona szkoła - Obrazek 3 Zielona szkoła - Obrazek 4 Zielona szkoła - Obrazek 5 Zielona szkoła - Obrazek 6 Zielona szkoła - Obrazek 7 Zielona szkoła - Obrazek 8