S Z K O Ł A  DO  P R Z E T R W A N I A  czyli patenty od  pedagoga

Chodzenie do szkoły nie musi być koszmarem! Może być nawet przyjemne - o ile poznasz i wprowadzisz w życie kilka patentów. Wtedy na pewno poradzisz sobie w ekstremalnych warunkach... szkoły.

Bratnia dusza

Nic tak nie pomaga przetrwać szkolnej niedoli, jak przyjaciel od serca. Jeżeli udało ci się znaleźć taką koleżankę/kolegę, masz wiele szczęścia! Jeśli nie, to wiedz, że szczęściu można pomóc. Bądź miły, wesoły i uczynny (poczęstuj kanapką, pomóż w lekcjach, podpowiedz), a koleżanki i koledzy będą do ciebie lgnąć.

Szkoła – fajne miejsce

Szkoła może być miejscem, które odwiedza się z przyjemnością. Koniec końców, co może być fajniejszego od spędzenia całego dnia z koleżankami i kolegami! Jednak wiele zależy od twojego nastawienia. Nie myśl o szkole, jak o czymś strasznym, a potraktuj ją jako formę spędzania czasu. Zobaczysz, kiedyś jeszcze za nią zatęsknisz...

Praca domowa na wesoło

Odrabianie lekcji wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Można pogodzić przyjemne z pożytecznym i po lekcjach spotykać się z koleżankami i kolegami. Przysłowie mówi, że co dwie głowy to nie jedna, więc zadania lekcyjne powinniście zrobić w tempie ekspresowym.

Koszmarne poranki

Zapakuj plecak i naszykuj ubranie wieczorem poprzedniego dnia. Unikniesz wtedy porannych poszukiwań czystej bluzki lub zagubionego zeszytu i będziesz mógł poleżeć w łóżku dziesięć minut dłużej!

Szkolna szata

Jak cię widzą, tak cię piszą! To przysłowie jest bardzo prawdziwe. Ludzie często oceniają cię po wyglądzie. Nie polecam mundurka, ale twój szkolny strój nie powinien zwracać na siebie uwagi. Unikaj zbyt krótkich spódniczek, bluzek odsłaniających pępek,  itp. Ubieraj się modnie, ale nie ekstrawagancko.

Pięć wymówek, w które żaden nauczyciel nie uwierzy:

1. Pan/pani tego nie zadała!

2. Umiałam, ale... zapomniałam.

3. Byłam chora... (na lenistwo).

4. Pies zjadł mój podręcznik.

5. Zapomniałam zeszytu z pracą domową.

Pięć rzeczy, które złoszczą nauczycieli:

1. Spóźnianie się... na każdą lekcję.

2. Wpatrywanie się w okno w czasie lekcji. Obecność ciałem nie wystarczy!

3. Gadanie na lekcji - doprowadza do szewskiej pasji nawet najłagodniejszego nauczyciela.

4. Ciągłe zapominanie podręcznika, zeszytu, czy innych pomocy naukowych.

5. Liściki i śmiechy - nauczyciel to też człowiek, który może pomyśleć, że bawicie się jego kosztem.