• Międzynarodowa wystawa budowli z klocków LEGO

• Które z dzieci nie lubi budować z klocków? W naszej klasie takich nie ma! Dziś 15 lutego wybraliśmy się na Wystawę klocków LEGO, na warszawski Stadion Narodowy.Wystawa jest ogromna. Podzielona została na kilka stref

STREFA 1

STREFA GIGANTYCZNYCH MODELI - INWAZJA GIGANTÓW

nie bez powodu to myśl przewodnia 3 edycji Wystawy na PGE Narodowym. Tym razem organizatorzy pokażą największe i najpiękniejsze budowle z całej Europy. Ta bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą. Wśród wielu makiet zobaczyć można m.in.:

• Kapitol - niezwykła budowla składająca się z 1 miliona 236 tysięcy klocków przedstawia waszyngtońską siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych (amerykańskiego parlamentu). Prace nad modelem trwały ponad 6 lat. Kapitol w liczbach: skala 1:40, powierzchnia 25 m2, wysokość: 167 cm, 45 000 okien, 1000 minifigurek.
          • Batmobile - zbudowany w skali 1:1; 7-metrowy pojazd Batmana powstał z 900 000 klocków.
          • Helicarrier to fikcyjny latający lotniskowiec agencji obrony S.H.I.E.L.D występujący w amerykańskich komiksach. Model ma 5 metrów długości.
          • Gotham City - abstrakcyjne miasto, w którym rozrywa się akcja przygód Batmana. Makieta zajmuje 15 m2 i zbudowana jest z 270 000 klocków.
          • Drow to mroczne elfy z magicznej krainy w grach fantasy; na makiecie znajduje się ponad 1000 minifigurek, a najwyższa wieża ma 3 metry wysokości

STREFA 2

ALEJA GWIAZD SPORTU

Wykonane w całości z klocków Lego®, w skali 1:1, figury polskich gwiazd sportu.
          Robert Lewandowski w nowej odsłonie wraca do Twierdzy Reprezentacji Polski. Nowa Figura z 80.000 klocków od 19 stycznia na PGE Narodowym.Niezapomnianą pamiątką z Wystawy będzie zdjęcie z figurą Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata oraz z podobizną selekcjonera naszej reprezentacji w piłce nożnej Adama Nawałki.

STREFA 3

HUMAN BODY - NIETYPOWA LEKCJA BIOLOGII

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego®. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

STREFA  4

POSTACI ZE ŚWIATA KULTURY, SZTUKI I NAUKI - NIEZAPOMNIANA LEKCJA HISTORII

Postacie znanych twórców i odkrywców z klocków Lego®: Jana Sebastiana Bacha, Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina wykonane w skali 1:1.

STREFA 5

FIGURY SUPER BOHATERÓW WYKONANE W SKALI 1:1

Rekonstrukcje postaci z popularnych filmów i komiksów - Batmana, Spidermana, Thora, Kapitana America, Iron Mana oraz ponad 2,5- metrowego Hulka.

STREFA 6

ODKRYWANIE ŚWIATA NAUKI ORAZ HISTORII PRZEZ PRYZMAT KLOCKÓW LEGO®.
          Klocki Lego® bawią, uczą i rozwijają wyobraźnię.
          Na wystawie można obejrzeć wiele eksponatów edukacyjnych.

• Budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną.
          • Sceny oraz budowle historyczne
          • Strefa Human Body - nietypowa lekcja biologii
          • postacie znanych twórców i odkrywców - niezapomniana lekcja historii
          • eksponaty interaktywne, roboty, sceny znane z filmów oraz bajek
          • wydarzenia historyczne
          • gwiazdy sportu i wiele innych

STREFA 7

WIELKIE BUDOWLE - ARCHITEKTURA ŚWIATA

Wielkie budowle przedstawiające architekturę dawną oraz współczesną to m.in.:

• Obserwatorium astronomiczne w Greenwich - londyńska atrakcja turystyczna zbudowana z 30.000 klocków
          • Opera w Budapeszcie - imponujący budynek wraz z całkowicie zaaranżowanym wnętrzem pochłonął 54.000 klocków
          • Dworzec w Paryżu - odtworzony z niezwykłą starannością o szczegóły gmach paryskiego dworca został zbudowany z 45.000 klocków Lego®

STREFA 8

STAR WARS® DISTRICT

W Warszawie organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars®. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie, bazy oraz bitwy z kultowej serii.

STREFA 9

STREFA KULTOWYCH BAJEK

• Smerfy - bajkowa kraina małych niebieskich stworzeń atakowana przez odwiecznego wroga smerfów - Gargamela
          • My little Pony - znane na całym świecie kolorowe kucyki mają grono oddanych wielbicielek. Fantastyczna opowieść o przyjaźni została przedstawiona za pomocą klocków Lego®
          • Princess - fantastyczne, imponujące zamki, a w nich 20 księżniczek z bajek Disneya
          • Alicja w Krainie Czarów - utrzymana w klimacie snu i magii historia dziewczynki podróżującej do dziwnej krainy "po drugiej stronie lustra", w której wszystko może się zdarzyć. Zobaczyć można kilkanaście wątków z bajki, a w tym: grę w krykieta, scena walki Alicji ze smokiem czy grę w szachy
          • Angry birds - zabawne ptaki i świnki będące bohaterami gier i filmów przedstawione z klocków Lego®
          • Harry Potter - scena ukazująca mecz Quidditch – najbardziej znanej czarodziejskiej dyscypliny sportowej na świecie

STREFA 10

ROBOTYKA

Seria modeli, które są wprawiane w ruch dzięki zastosowaniu zasad mechaniki.

STREFA 11

FANTASTYKA

Makiety przedstawiające szeroko rozumiany świat magii, niezwykłości i fikcji.

STREFA 12

MOZAIKI

Galeria obrazów wykonanych z klocków Lego®

• Ponad 500 m2 wspaniałej zabawy dla dzieci i nie tylko