• Tekstowa podstrona

• Czternastego maja nasza klasa wybrała się na zieloną szkołę. O 06:25 spotkaliśmy się na zbiórce, gdzie pojawili się także uczniowie klas młodszych i równoległych. Po opuszczeniu Warszawy udaliśmy się do Poznania, po którym oprowadziła na przewodniczka. Po godzinie czasu wolnego ruszyliśmy w dalszą drogę. Wieczorem dotarliśmy do Słubic, gdzie spędziliśmy noc. Następnego dnia wyruszyliśmy do Berlina. Mieliśmy tam okazję zwiedzić Berlin Fernsehturm. Widok rozciągający się z wieży zapierał dech w piersiach. Potem odwiedziliśmy jedno z muzeów ulokowanych na tzw. "Wyspie Muzeów". Wystawa wszystkich zainteresowała. Kolejną atrakcją były pamiątkowe zdjęcia pod Bramą Brandenburską. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Museumpark Deutsches Technikmuseum. W środę odwiedziliśmy Poczdam. Zwiedzanie zaczęliśmy od miasteczka filmowego "Filmpark Babelsberg", gdzie czekało nas wiele interaktywnych atrakcji m.in. udział w symulacji gry komputerowej, czy pokaz procesu tworzenia telewizyjcnych widowisk. Zwieńczeniem był pokaz kaskaderski. Później odwiedziliśmy Park Sanssouci, gdzie mogliśmy zrobić sobie ładne zdjęcia i dowiedzieć się ciekawych faktów. Kolejny dzień spędziliśmy w Rogalinie. Mieliśmy okazję zwiedzić niesamowity zamek i powozownie. Po południu trafiliśmy do Biskupina, gdzie zwiedziliśmy muzeum archeologiczne. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Gniezno i Ostrów Lednicki. Około dwudziestej wróciliśmy do Wesołej.