• XXIX Salon Edukacyjny Perspektywy 2018

• W piątek tegorocznego 23lutego całą klasą mieliśmy okazję odwiedzić targi szkół ponadgimnazjalnych w ramach XXIX Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018, który tradycyjnie przyjmował zainteresowanych w Pałacu Kultury i Nauki.Już o 9 rano jechaliśmy SKM w stronę Śródmieścia do Pałacu Kultury i Nauki, w którym tradycyjnie zagościły szkoły różnego typu.
           Gimnazjaliści mieli okazję poznać około setki warszawskich liceów i techników (publicznych i niepublicznych), porozmawiać z przyszłymi kolegami, wziąć udział w prezentacjach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat egzaminu gimnazjalnego. Wchodząc do budynku od razu poczuliśmy ,że nie tylko my  przyjechaliśmy, by dowiedzieć się o  interesujących nas szkołach. Przy  stoiskach, na których prezentowały się szkoły panował tłok.
          Wielu z nas zawdzięcza tej wycieczce nowe pomysły oraz cele ,które chcemy osiągnąć w dorosłym życiu, wielu z nas odnalazło interesującą szkołę, nowy cel w nauce czy poznało opinię uczniów o ich wymarzonej szkole. Targi szkół ponadgimnazjalnych były nie tylko bardzo ciekawe, lecz również  bardzo potrzebne, abyśmy mogli upewnić się w naszych wyborach dotyczących kontynuowanianauki.
           Bardziej zainteresowani spośród  nas, mogli  zejść piętro niżej i obejrzeć propozycje szkół ponadlicealnych, w których skład wchodziły: uniwersytety, politechnika, szkoły branżowe oraz wymiany zagraniczne studentów.